גמלאים, יש משהו חשוב שאתם צריכים להכיר

 

בעקבות תיקון לפקודת מס הכנסה, קיימת אפשרות להפקיד חיסכון בקופת גמל ולמשוך אותו בעת הצורך כסכום חד פעמי (בכפוף לתנאים הקבועים בחוק) מבלי לשם קנס, אפשרות זו נקראת תיקון 190 והיא מעניקה הטבה משמעותית לציבור הגמלאים.
מהן ההטבות שמעניק תיקון 190 וכיצד ליהנות מהן?

 

מדובר בשינוי חקיקה משמעותי המביא עמו בשורה משמעותית לציבור החוסכים בכלל, ולגמלאים בפרט:

קיימת אפשרות כיום להפקיד לחיסכון בקופת גמל ולמשוך אותו בעת הצורך כסכום חד פעמי מבלי לשלם קנס - אפשרות זו נקראת תיקון 190 מדובר על שינוי בחוק שמעניק הטבה משמעותית לציבור הגמלאים. על פי התיקון לחוק יש אפשרות (עבור גמלאים בתנאים מסוימים שיפורטו בהמשך) להמשיך ולהפקיד כספים בקופת הגמל (חדשה או קיימת) תוך שמירה על נזילות מלאה, כלומר אפשרות למשיכה בסכום חד פעמי בכל עת בצורה קלה ונוחה. יחד עם זאת, התיקון מאפשר ליהנות מיתרונותיה הרבים של קופת הגמל כמכשיר השקעה בשוק ההון ומהטבות מס ייחודיות.
 

ניתן להתחיל את בדיקת הזכאות ע"י בחירת הסטטוס הבא:עד שנת 2008 קופת הגמל הייתה מכשיר חיסכון הוני פטור ממס שלא בהכרח היה מיועד לפנסיה, קופת הגמל שימשה כחיסכון לטובת מטרות אחרות. בשנת 2008 הגיע השינוי והכספים שהופקדו יועדו למשיכה כקצבה ולא כסכום הוני/חד פעמי - דבר שפגע באטרקטיביות החיסכון.
בעקבות תיקון 190 חזרה קופת הגמל להיות מכשיר חיסכון הוני לכל מטרה עבור הגמלאים ועבור הגיל השלישי.

 

אז מי יכול ליהנות מתיקון 190?
 
כל מי מעוניין לחסוך יכול להפקיד לקופת גמל באופן עצמאי. חשוב לדעת שמשיכת הכספים בסכום הוני אפשרית רק עבור חוסך בגיל 60 ומעלה שמקבל בפועל פנסיה הגבוהה מ- 4,418 ₪ בחודש (נכון לשנת 2016).. 

 

 

 

למה תיקון 190 נחשב לאטרקטיבי?
 
חיסכון בקופת גמל מאפשר ליהנות ממספר יתרונות בולטים:
  1. ניהול השקעות מקצועי.

  2. הטבות מס וחיסכון בעליות ששילובם מייצר חלופת השקעה אטרקטיבית.

נכסים אלה הם חלק מתמהיל ההשקעות הרחב שמייצר ערך במיוחד בסביבת ריבית הנמוכה שאנו נמצאים בה כיום. קופת הגמל נהנית בנוסף מיתרון לגודל, המאפשר לה להיות שחקן מרכזי בהנפקות וליהנות מהנחות השמורות לגופים מוסדיים בלבד.

השקעה במסגרת קופת גמל מאפשרת ליהנות מיתרונות מס המובנים במוצר:

  1. דחיית תשלום מס רווח הון רק למועד המשיכה והאפשרות לעבור בין מסלולי השקעה ללא אירוע מס.

  2. בעת משיכת הכספים תחת תיקון 190 ינוכה מס רווח הון של 15% על הרווח הנומינלי בלבד, במקום 25% על הרווח הריאלי כמו במכשירי השקעה אחרים.

  3. ניהול הכספים בקופת הגמל מאפשר חיסכון בעלויות.

דמי הניהול נמוכים ביחס לאלטרנטיבות הקיימות כיום בשוק, ללא עמלות דמי משמרת.
 
העברה בין דורית:

חוסכים רבים, בעיקר גמלאים מעל גיל 60, מתחילים לחשוב על העברה בין דורית של חסכונותיהם. חיסכון בקופת גמל מאפשר לקבוע את המוטבים, כלומר מי יקבל את הכספים בעת פטירת החוסך, דבר המקל על הליך הבירוקרטי של הוצאת צו ירושה. בתיקון 190 נקבע כי חוסך שנפטר לפני גיל 75, המוטבים שלו יקבלו את הכספים בפטור מלא מתשלום מס.
 
ולכן....

 תיקון 190 מאפשר לחוסכים בגיל 60 ומעלה שמקבלים פנסיה בסכום העולה על כ-4,500 ש"ח, להפקיד כספים בקופת הגמל וליהנות מ:

  1. נזילות

  2. חיסכון בעלויות,

  3. יתרונות במיסוי

  4. ניהול השקעות

***תשואות של קופות הגמל השונות ניתן למצוא באתר הגמל נט של משרד האוצר, אתר זה מאפשר לעשות השוואה בין הקופות השונות בחתכי זמן שונים ולבחון את ביצועיהן לאורך זמן.

 

רוצים לבדוק האם גם אתם זכאים להטבה?

השאירו פרטים ונשמח ליצור עמכם קשר: 

 

 

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני/ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק פנסיוני/יועץ מס בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי

המידע שמוצג אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. ט.ל.ח.